Домен продаётся. Связаться с владельцем

Для чого потрібен електролобзик

Електролобзики, як і весь електроінструмент, діляться на побутові і професійні. Побутові лобзики менш потужні, але працюють не гірше. «Домашні» лобзики можуть пиляти дерево товщиною до 50 мм і метал — до 2-3 мм, а також придатні до пиляння інших матеріалів: від кераміки до пластику. Усі електролобзики здатні випиляти отвір з радіусом не менш, ніж 15 мм...

Електролобзик має багато корисних переваг перед звичайною пилкою.

По-перше, за його допомогою можна виконувати розрізи практично будь-яких матеріалів — дерева, каміння, пластику, сталевого листу, тощо. Існують навіть спеціальні пиляльні полотна, якими можна різати керамічну плитку.

По-друге, замінювати полотна на лобзику можна дуже швидко — набагато швидше, ніж на звичайній ножівці.

По-третє, електролобзик можна використовувати для вирізання кіл різного діаметру, а також для прямокутних отворів.

Асортимент пилок для лобзиків дуже великий. Вони робляться з різних матеріалів, відрізняються формою, розмірами, нагостренням і способами розведення зубчиків. Для матеріалів з низькою щільністю застосовуються пиляльні полотна довжиною 75, 85 чи 100 мм. Для різних типів матеріалів випускаються пиляльні полотна с різним кроком: для дерева — від 2.5 до 4 мм, для металів — від 1 до 2 мм. Для робіт по склу, кафелю та кераміці використовують пиляльні полотна з абразивним напилюванням (найкращі — з алмазним). Кольорові метали ріжуть пиляльними полотнами з хвилеподібним краєм. При покупці пиляльного полотна слід звернути увагу, чи підходить воно до Вашого лобзику.

Електролобзики, як і весь електроінструмент, діляться на побутові і професійні. Побутові лобзики менш потужні, але працюють не гірше.

«Домашні» лобзики можуть пиляти дерево товщиною до 50 мм і метал — до 2-3 мм, а також придатні до пиляння інших матеріалів: від кераміки до пластику. Усі електролобзики здатні випиляти отвір з радіусом не менш, ніж 15 мм. Вибираючи лобзик, звертайте увагу на його характеристики, якщо нижня частота різів менша, ніж 1000 на хвилину, то пластмаса йому вже не «по зубам».

Принцип роботи електролобзика дуже простий: за допомогою гвинта пилка жорстко кріпиться у повзуні і здійснює зворотно-поступові рухи з частотою до 3000 коливань на хвилину (частота при цьому може регулюватися). Окрім цього, усі сучасні електролобзики оснащено багатоступеневим маятниковим ходом — режимом підкачки, що дозволяє пиляльному полотну при русі вниз відхилятися назад. Завдяки цьому, зубчики пиляльного полотна ріжуть матеріал лише при русі вгору, внаслідок чого збільшується продуктивність і подовжується строк служби пиляльного полотна. У елетролобзика є деталь, що спрямовує його рух — горизонтальна опорна платформа, якою він спирається на матеріал. Тому точність пиляння дуже висока і може бути порівняна з результатом пиляння дисковою пилою.

Часто платформу можна розвертати на кут до 45 градусів. У деяких моделей електролобзиків передбачено систему видалення тирси — її здуває потоком повітря від вентилятора охолодження електродвигуна. Також зустрічаються моделі, у яких пиляльне полотно є прикритим захисним прозорим щитком, що також не дозволяє тирсі закривати розмітку.

Однією з важливих характеристик електролобзику є потужність його електродвигуна. Побутові електролобзики споживають від 280 до 550 Вт, ефективна потужність складає 130-340 Вт. Також важливою є наявність у електролобзика електроніки регулювання. Вона забезпечує сталість встановленої частоти різів при різних навантаженнях та обробці різних матеріалів. В результаті лобзик працює на повну потужність навіть при меншій частоті різів.

Декілька корисних порад.

Під час роботи не "допомагайте" лобзику — тиснути на пиляльне полотно не слід, інакше воно буде сильно нагріватися, і це може призвести до його поломки.

Довгі, прямі різи краще робити широким полотном — пилка стабілізує положення лобзику, і пропил виходить рівнішим.

Частіше замінюйте полотно, тупа пилка лише "дере", а не ріже матеріал, при цьому навантаження на двигун зростає, а продуктивність падає.

Під час різання металів, особливо кольорових і алюмінієвих сплавів, а також оргскла, слід змочувати полотно водою чи рідким машинним маслом. Це полегшує різання і продовжує життєвий цикл пиляльному полотну.

При різці металу товщиною менш, ніж 1 мм, під нього підкладають лист фанери і пиляють з малою подачею, щоб уникнути вібрації.

При пилянні з малою частотою різів, давайте електролобзику частіше відпочивати — робота в такому режимі погіршує охолодження електродвигуна.

Суворо дотримуйтесь інструкцій з обслуговування інструменту — очищуйте і змащуйте свій електролобзик. Це гарантує його надійну і довгу роботу.

Автор: Сергій Редчиць
Джерело: http://www.technohit.com.ua