Домен продаётся. Связаться с владельцем

Вибираємо безпечний мобільний телефон

Стільниковий світ дотепер розділений на два табори. За кордоном для телефонів одні стандарти безпеки, у нас - інші. Західна одиниця виміру називається SAR. Вона враховує тепловий вплив мобільного телефона. Трубка - як маленька мікрохвильова піч: пропускаючи крізь голову хвилі, нагріває її, як котлету

До речі! На нашому сайті Ви так само можете ознайомитися з ціновими пропозиціями на мобiльнi телефони

Мобільник-кип'ятильник

Російський професор Ігор Бєляєв вмикав мобільний телефон поруч з пробірками з людською кров'ю - і деякі клітини отримали тепловий шок, наче хворого морозила температура під 40 градусів! SAR показує, яка трубка "нагріває" голову більше, яка менше. Безпечною в США вважається SAR не більше 1,6 Вт/кг, у Європі - 2 Вт/кг. Всі телефони, що продаються у нас, у ці рамки вписуються. Але все-таки чим менше цифра, тим краще. Наприклад, у Siemens З65 SAR - 0,73.

Як довідатися SAR свого телефону?

- Подивитися в інструкції до телефону, там звичайно є глава про SAR.
- Якщо інструкцію втратили - пошукайте свою модель у списках на сайтах: www.cnews.ru/reviews/phones/sar.shtml
www.ask.li/sar.html

Правда, дані там зібрані з різних джерел, і цифри іноді не збігаються. І найсучасніших трубок у "павутинних" каталогах поки що немає.

Який мобільний телефон менше "б'є по мізках"?

У Росії - власні норми. І вони майже в сто разів жорсткіше західних! Російські Санпіни називаються "Гігієнічні вимоги до розміщення і експлуатації засобів сухопутного рухливого радіозв'язку". Вони вимагають, щоб трубка, якщо її тримати біля вуха, випромінювала не більше 100 мквт/см2.

Чому російські норми такі прискіпливі?

Електромагнітне поле діє на наш мозок навіть за дуже маленької інтенсивності, - пояснює директор Центру електромагнітної безпеки Олег Григор'єв. - На мозок впливає навіть слабке електромагнітне поле мобільного телефона! А західні стандарти розраховані на більш потужний вплив - коли телефон уже "гріє" голову. Наші норми для здоров'я корисніше!

Проблема в тому, що 95 відсотків мобільних телефонів їм не відповідають! Просто тому, що з самого початку їхня конструкція "заточена" під більш м'які західні стандарти. Недавно російський Центр разом із НДІ медицини праці РАМН провели дослідження. Перевіряли 11 найпопулярніших на той момент моделей, куплених у магазинах Москви. У всіх були гігієнічні висновки. Результат: жодна з них стандартам не відповідає (див. графік)

Хоча в будь-якому салоні зв'язку і навіть на ринку вам покажуть гігієнічний висновок. Як вони видаються, я не розумію! Якби вітчизняні Санпіни реально перевірялися, практично жоден телефон у Росію допущений би не був! Цієї ж думки дотримується і Всесвітня організація охорони здоров'я.

Що цікаво - виробники про це знають. Вони говорять: але ви ж нашу продукцію не повертаєте! Якби Росія до нас висунула претензії, ми б попрацювали і сконструювали більш безпечні моделі. Але раз усе проходить і так, навіщо "паритися"?

Коли стільниковий "гріється" більше за все?

Безпечність мобільного телефону залежить не тільки від самої трубки, але навіть більше - від режиму роботи! Потужніше за все телефон працює лише в перші секунди розмови (саме цей момент вимірюють у стандартах). А далі усе залежить від умов зв'язку - якщо прийом надійний, "удар" слабшає, а якщо зв'язок поганий - мобільник і далі "б'є" вам по голові з усіх сил, - пояснює Олег Григор'єв.

Кому в салоні зв'язку потрібно вибирати телефон, звертаючи увагу в першу чергу на його електромагнітні показники - SAR? (На жаль, на відповідність трубок вітчизняному стандарту безпеки розраховувати складно.)

1. Тим, хто живе і працює далеко від базових станцій стільникового зв'язку чи в зоні постійних перешкод. Визначити якість зв'язку легко: на дисплеї мобильного телефона є "кубики" чи "антена", що показують рівень сигналу. У кожного оператора - свої "діри". Якщо у вас часто горять лише один-два "кубики" - шукайте телефон з мінімальним SAR!

2. Та ж історія - із зонами екранування і радіотіні. Звичайно це залізобетонні будинки. З однієї сторони будинку зв'язок гарний, а з іншого боку - кволий. Якщо квартира на "затіненій" стороні - SAR для вас дуже важливий.

3. Полюбляючим подорожувати містами і містечками. В операторів стільникового зв'язку є спеціальна система DTX, що знижує потужність трубки під час розмови. Але в провінції оператори часто її відключають - базових станцій там обмаль, і зв'язок доводиться підтримувати за рахунок максимальної потужності телефонів.

Де мобільний телефон не такий агресивний?

- У метро й у великих торгових центрах: там розташовані мікростільники, завдяки їм телефон не "напружується".

А ще вам допоможуть:

- Блю тус - технологія бездротового зв'язку.
- Хендс фрі - у цьому випадку ви ведете розмову і не тримаєте телефон біля вуха. А достатньо тримати трубку на 30 - 40 см від голови - інтенсивність опромінення зменшується в 100 - 150 разів!

Неменш корисну інформацію Ви можете отримати в розділі ціни на мобiльнi телефони