Домен продаётся. Связаться с владельцем

Як вибрати кондиціонер?

Ще досить недавно, якби пересічну людину попросили скласти список побутових приладів, які вона вважає за потрібне мати в своєму домі, більшість взагалі б не згадала про кондиціонер. За радянських часів ми, в основному, були знайомі з агрегатами виробництва бакинського заводу, віконними кондиціонерами БК. ими були обладнані кабінети начальства, деякі магазини та організації і, дуже рідко, – квартири

До речі! На нашому сайті Ви так само можете ознайомитися з ціновими пропозиціями на кондицiонери

Сьогодні ситуація кардинально змінилася. Не зважаючи на те, що Україна – не Африка, і навіть не Китай, де більшу частину території займає пустеля, вже мало хто захоче влітку відвідувати супермаркет, косметичний салон, стоматологічний кабінет чи спортивний зал, якщо його не обладнано сучасною системою кондиціонування та вентиляції. А ті з нас, що звикли працювати в офісі з кондиціонерами, з усіх сил намагаються і вдома мати змогу створити такий же комфорт для відпочинку після важкого дня та поїздок громадським транспортом у страшну спеку.

Але, оскільки кондиціонер не є звичним для більшості побутовим приладом, доводиться покладатися на консультацію сторонніх осіб – продавців магазинів та інших посередників. Звичайно, сьогодні вже легко знайти кваліфіковану особу, що зможе ґрунтовно проконсультувати Вас щодо вибору кондиціонеру. Та для того, щоб Вам було простіше зробити свій вибір та зекономити гроші (адже будь-який продавець все ж має власну мету щодо продажу тієї чи іншої моделі), ми спробуємо зорієнтувати Вас у складному світі кондиціонерів та дамо декілька корисних порад.

Як працює кондиціонер?

Не збираючись обтяжувати читача фізичними принципами, ми все ж спробуємо “на пальцях” передати принцип роботи кондиціонеру, бо, розуміючи його, Вам буде легше зрозуміти подальшу інформацію.

Насправді, кондиціонер майже нічим не відрізняється від холодильника. Якби холодильник вмонтувати у віконний отвір, відчинити дверцята та поставити усередину вентилятор, ми б отримали примітивну модель кондиціонера. Чому не можна просто відкрити дверцята? Тому, що фізика – вперта річ. Якщо в одному місці повітря охолоджується, то в іншому – нагрівається. А, оскільки ККД (коефіцієнт корисної дії) завжди нижче 100%, то в приміщенні, де стоїть холодильник з відчиненими дверцятами через деякий час стане... тепліше.

Роботу кондиціонеру забезпечує спеціальна рідина – холодоагент. Оскільки температура кипіння найбільш вживаного холодоагенту – фреону – десь біля 5-10°С, то вже при цій температурі він закипає, перетворюючись на пару та забираючи необхідну для цього енергію від повітря. Охолоджене таким чином повітря повертається за допомогою вентилятора до кімнати. Холодоагент у вигляді пари рухається до компресору, де його температура під впливом тиску збільшується до 50-60°С. Тоді, проходячи через радіатор, за допомогою знову ж таки вентилятора, холодоагент віддає своє тепло зовнішньому повітрю, яке, в Україні, поки що нижче вищезгаданої температури. Тоді холодоагент знову перетворюється на рідину, проходить через тоненьку капілярну трубку, де тиск падає, а температура холодоагенту знову знижується до 5-10°С і цикл повторюється.

Які бувають кондиціонери?

Оскільки ми обмежені розміром публікації, розглянемо лише три найбільш вживаних в побуті типи кондиціонерів.

Віконні кондиціонери

Віконний кондиціонер, це кондиціонер, який зібрано в одному корпусі, та який встановлюється у віконний отвір чи отвір у стіні.

Недоліки таких кондиціонерів у порівнянні з спліт системою:

· віконний кондиціонер більше шумить

· корпус кондиціонера перекриває частину вікна та зменшує кількість світла, що потрапляє до приміщення

· при монтажі доводиться змінювати структуру віконної рами

· невисока можливість перенаправити потік повітря чи змінити його потужність

При цьому можна відзначити і переваги:

· віконний кондиціонер значно дешевший (один блок + менша кількість холодоагенту)

· монтаж такого кондиціонера недорогий та досить швидкий

· для монтажу віконного кондиціонеру не потрібно спеціальних навичок та інструментів, а тому встановити його може будь хто (звичайно, детально вивчивши інструкцію)

· деякі з таких кондиціонерів можуть здійснювати вентиляцію приміщення (частина повітря виходить назовні, а натомість прибуває свіже повітря)

Що слід пам'ятати, купуючи віконний кондиціонер:

1. Його не можна закривати шторами чи жалюзі. Інакше прохолодно буде не Вам, а кімнатним квітам на підвіконні.

2. Обов'язково виміряєте ширину скла у рамі, щоб кондиціонер туди помістився.

3. Якщо Ви вже встановили вікна зі склопакетом, монтувати такий кондиціонер недоцільно, адже Вам доведеться змінювати всю раму, що стане Вам дуже дорого.

4. Бажано не розміщуватись на відстані ближче 1.5-2 метрів від такого кондиціонеру, щоб не отримати застуду.

5. При монтажі слід уникати перекосу та забезпечити невеликий нахил в бік вулиці для кращого відтоку конденсату.

Спліт-системи

Split (англ.) – роздільний. Спліт-системи складаються з двох частин: внутрішній блок, що знаходиться в приміщенні, і зовнішній блок, що монтується назовні. Такі системи сьогодні є лідерами продажів.

Недоліки:

- спліт-система – досить дорога штука

- якщо сусіди не є власниками кондиціонерів та відкривають вікна, їм доведеться слухати роботу зовнішнього блока Вашого кондиціонера

Переваги (їх значно більше):

- блоки з'єднуються шлангами, трубками та електричними дротами, які можна легко приховати естетичним коробом, або вмонтувати у стіну

- монтаж внутрішнього блока можна здійснювати у будь-якому зручному місці кімнати

- найбільш шумний вузол – компресор, знаходиться у зовнішньому блоці, отож шум від спліт-системи значно нижчий, ніж від віконного кондиціонеру. Внутрішній блок працює майже безшумно

- великій вибір внутрішніх блоків (вони можуть монтуватися: на стіну, на підлогу, на стелю, у вигляді окремої колони, у підвісну стелю, тощо) дозволяє влучно інтегрувати кондиціонер до дизайну та призначення приміщення

- повітря можна спрямовувати у необхідному напрямку і з необхідною силою

Купуючи спліт-систему слід врахувати, що монтаж кондиціонеру варто проводити під час ремонту квартири. В такому випадку кондиціонер можна встановити, приховавши усі міжблочні комунікації та значно зекономити на монтажі (майже в 1.5 рази!). Щоб уникнути проблем з водою (конденсатом), що витікає із зовнішнього блоку та капає на голову перехожим, можна передбачити відведення конденсату до каналізації.

Існують також мултиспліт-системи. Це кондиціонери, що дозволяють приєднувати до одного зовнішнього блоку декілька внутрішніх. Такі системи використовуються для кондиціонування суміжних приміщень. Як правило, мультипліт-система завжди дорожча, ніж два чи три звичайних спліт-кондиціонера, але її монтаж дешевший. Але, Ви маєте на фасаді будинку не три зовнішніх блоки, а лише один, що не так кидається у вічі. Окрім того, якщо Ви не збираєтесь вмикати усі три внутрішні блоки одночасно, то Вам варто купувати мультиспліт-систему, бо при одночасному увімкненні внутрішніх блоків їх потужність по виробництву холоду у мультиспліт системі падає.

Є також спліт-системи спеціального призначення. Наприклад, кондиціонер для винного погребу. Ви виділяєте в будинку окреме приміщення для зберігання вина, встановлюєте такий пристрій, де зовнішній блок може розміщуватись всередині суміжного приміщення, і маєте можливість задавати оптимальні для зберігання вина параметри температури та вологості.

Мобільні кондиціонери

Мобільними називаються кондиціонери, що не потребують стаціонарного підключення. Такі кондиціонери виконані у вигляді одного блоку, часто оснащеного коліщатками. Відведення назовні гарячого повітря у таких кондиціонерів відбувається через спеціальний гофрований шланг, який або приєднується до спеціально зробленого отвору у стіні, зазвичай закритого заглушкою, або просто висовується крізь напіввідкрите вікно на вулицю. Конденсат збирається у спеціальному внутрішньому резервуарі, який слід час від часу спорожнювати.

Перевагою таких кондиціонерів є те, що їх можна не лише перевозити з кімнати в кімнату (наприклад, з гостьової кімнати до спальні чи дитячої), а й брати з собою на дачу, в приміський будинок на вихідні. Окрім того, мобільні кондиціонери не потребують монтажу.

Основний недолік полягає в тому, що, особливо у випадку роботи через напіввідкрите вікно, ефективність роботи такого пристрою є невисокою, отже, витрачається забагато електроенергії.

Загальні поради , щодо вибору та монтажу кондиціонерів:

1. Для нормальної роботи кондиціонеру (особливо спліт-системи) найважливішим фактором є правильний монтаж. Наслідками неправильного монтажу може бути не лише затікання вологи на стіни, а й вихід з ладу пристрою.

2. Вимагайте, щоб майстер-монтажник до покупки відвідав Ваше приміщення та склав кошторис на монтажні роботи. Прислухайтесь до його порад. Не економте на монтажі спліт-систем! Звертайтесь до професіоналів. Перероблювати буде або дорого, або і неможливо.

3. Прослідкуйте, щоб Вам дали правильно заповнений гарантійний талон з відміткою про встановлення. Гарантійний термін повинен починати відлік від моменту монтажу. Зверніть увагу, хто здійснює гарантійне та сервісне обслуговування.

4. Відомо, що кондиціонери можуть не лише охолоджувати приміщення, але й обігрівати його, зневоложувати повітря, здійснювати вентиляцію. Зверніть увагу на діапазон робочих температур кондиціонера в режимі обігріву. Більшу частину моделей ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ використовувати при температурі, нижче від мінус 5°С. Таким чином, кондиціонером не можна користуватися взимку.

5. Що стосується вентиляції, то запитайте, чи здійснює кондиціонер приточну вентиляцію (повітря до кімнати потрапляє ззовні, чи ні), інакше Вам доведеться додатково відкривати вікна для провітрювання кімнати, що знижує ефективність роботи та призводить до витрат електроенергії.

6. Обов'язково проконсультуйтесь з електриком, як здійснювати живлення кондиціонеру. Адже це досить потужний прилад, і він може призвести до виходу з ладу усієї системи електропостачання Вашої домівки, якщо Ви не потурбуєтесь про це заздалегідь. Бажано до кожного кондиціонеру провести окрему електропроводку та встановити окремий автомат на щитку.

7. Зовнішній блок повинен гарно вентилюватись. Від цього залежить ефективність роботи всього кондиціонеру. Тому, якщо іноді зовнішній блок виводять в суміжне приміщення, а не на вулицю, то це не лише створює жахливі умови в цьому суміжному приміщенні, але й викликає надлишкове навантаження на систему. Можна встановлювати зовнішній блок на незаскленому балконі або лоджії. В цьому випадку його буде захищено від падіння бурульок та інших предметів, від дощу та вологи, а також буде легше обслуговувати,

8. Не слід спрямовувати струмінь охолодженого повітря на людину – це викликає небезпеку переохолодження та простуди.

9. Віддавайте перевагу кондиціонерам, що мають дистанційне керування і програмуються на автоматичне увімкнення та вимкнення. Тоді Ви зможете охолодити свою кімнату автоматично до моменту Вашого прибуття, або вимкнути кондиціонер вночі, коли вже стає прохолодно. Також дуже корисною є функція електронного контролю за температурою в приміщенні (присутня не в усіх віконних кондиціонерах).

10. Купуйте і встановлюйте кондиціонер або до початку сезону (до кінця травня), коли ще усі монтажники не перевантажені роботою та мають змогу акуратно виконати усі роботи, або восени, коли усі продавці влаштовують значні розпродажі, адже ніхто не хоче зимувати з повним складом кондиціонерів. В сезон Вам доведеться дорого купувати і, можливо, записатись у чергу на монтаж.

11. Усі моделі мають фільтри, які слід, в залежності від виробника, або замінювати, або періодично мити хоча б двічі на рік. Деталі читайте в інструкції. Робити це слід обов'язково, бо, інакше, Ви дихатимете ще минулорічною пилюкою. Це може викликати алергію чи неприємний запах в приміщенні.

12. Перед покупкою кондиціонеру або проведіть розрахунок необхідної потужності власноруч (див. Розрахунок потужності кондиціонеру), або з'ясуйте усі необхідні для такого розрахунку параметри: об'єм кімнати, кількість людей, що там постійно знаходяться, площу вікон (сонячний чи не сонячний бік), кількість побутових приладів та оргтехніки і їх потужність, кількість освітлювальних приладів, радіаторів, тощо.

Сьогодні на ринку представлені майже всі відомі світові виробники кондиціонерів, хоча долі ринку, які вони мають в Україні поки що відрізняються від, скажімо, європейських. Що стосується вибору виробника, то тут все вирішують Ваші уподобання. Питайте знайомих, людей, думці яких довіряєте, звертайте увагу, які моделі стоять в місцях, де Ви себе почуваєте комфортно. Також слід розуміти, що сьогодні більшість світових виробників кондиціонерів перенесло свої виробництва до Китаю та інших країн Південно-Східної Азії. По-перше, там величезний ринок кондиціонерів, бо спекотно. По-друге, дешева робоча сила, а, отже, нижча собівартість і вищі конкурентні характеристики. Якість виробництва в таких країнах не нижче, ніж в Японії чи Європі, бо заводи автоматизовані настільки, що величезне підприємство обслуговує декілька десятків кваліфікованих фахівців. А роботи, вони і в Азії – роботи.

Бажаємо Вам міцного здоров’я та комфоту. Сподіваємося, що допомогли Вам зорієнтуватись у сьогоднішній широкій пропозиції кондиціонерів.

Розрахунок потужності кондиціонера

Хоча завжди слід прислухатись до порад спеціалістів, але, враховуючи той факт, що потужний кондиціонер завжди дорожчий, варто попередньо самому оцінити необхідну саме для Вашої кімнати потужність. Це може зберегти Вам кошти.

Потужність по “виробництву холоду “ кондиціонером прийнято вимірювати в BTU. Це британська теплова одиниця, 1 BTU = 0.293 Вт. Найбільш популярними для дому є моделі з потужністю від 7000 до 12000 BTU (в залежності від розміру кімнати).

Для визначення необхідної для охолодження Вашої кімнати потужності слід розрахувати сумарне надходження тепла до приміщення, приблизно враховуючи тепло від сонячних променів, освітлення, людей, оргтехніки, тощо. Обрана Вами модель повинна давати таку саму, або навіть дещо вищу потужність. У великому приміщенні можна встановлювати декілька внутрішніх блоків.

Процедура розрахунків виглядає таким чином:

1) Рахуємо надходження тепла в приміщення за формулою:

Т1 = S * h * k, де:

S- площа приміщення (м2),

h - висота приміщення (м),

k - коефіцієнт, що дорівнює:

- 30 Вт, якщо приміщення не на сонячному боці будівлі

- 35 Вт, якщо сонце потрапляє до кімнати лише частину світлового дня (середнє значення, якщо Вам важко визначитись)

- 40 Вт, якщо приміщення яскраво освітлюється більшу частину дня

2) Рахуємо тепло надходження від оргтехніки (побутової техніки), освітлення, що працює в приміщенні. Для цього, в середньому, слід додати приблизно 30% від потужності споживання кожного обладнання (ця цифра завжди є в документації до обладнання чи позначена на стандартній табличці з зовнішнього боку) та потужність кожного освітлювального приладу.

Т2 = Q1 + Q2 + … +Qn, де

n – кількість приладів.

3) Рахуємо надходження тепла в приміщення від людей, що постійно знаходяться в приміщенні за формулою:

Т3 = К-ть людей * Т сер, де

Т сер – середнє виділення тепла людиною. Для офісів: Т сер = 100Вт. Для ресторанів, спортзалів, приміщень, де люди фізично працюють: Т сер = 100-З00Вт

4) Загальне надходження тепла, таким чином, визначається за формулою:

Тзаг = Т1 + Т2 + Т3.

Щоб перевести отриману величину з Вт в BTU, її слід поділити на 0.293:

Т (BTU) = Тзаг / 0.293.

Тепер ми повинні купувати кондиціонер (кондиціонери), потужність якого дорівнює, чи, краще, перевищує отриману шляхом розрахунків величину.

Приклад розрахунків:

Маємо офісне приміщення, що освітлюється сонцем лише зранку (частину дня).

Площа – 28 м2, висота стелі – 2.7 м, кількість співробітників - 4 чоловіки, кількість комп'ютерів - 3 шт. (виділяють приблизно 300Вт), освітлення – 4 лампи по 60Вт кожна.

Рахуємо:

Т1 = 28*2.7*35 = 2646 Вт,

Т2 = 3*300+4*60 = 900+240 = 1140 Вт,

Т3 = 4*100 = 400 Вт.

Таким чином,

Тзаг = 2646+1140+400 = 4186 Вт

Т (BTU) = 4186/293 = 14287 BTU

Тепер ми знаємо, що нам слід купувати для такого приміщення кондиціонер, що дає не менш ніж 14000 BTU. Але, для більш правильного розподілу температури в приміщенні краще купувати два спліт-кондиціонери по 7000 BTU. Зазвичай, усі виробники включають цифру, що визначає кількість тисяч BTU прямо в артикул моделі у вигляді відповідної цифри: 7 – 7000 BTU, 9 – 9000 BTU і т.п.

Неменш корисну інформацію Ви можете отримати в розділі ціни на кондицiонери

Автор: Сергій Редчиць
Джерело: http://www.technohit.com.ua