Домен продаётся. Связаться с владельцем

Чи шкодить кондиціонер Вашому здоров'ю?

Кондиціонер – нова для нашого побуту річ. Усі попередні покоління в Радянському Союзі зростали без кондиціонерів, що використовувались, в основному, у якості військових розробок. Багато хто і сьогодні не може собі дозволити встановити вдома цей корисний пристрій. Усі ці причини призводять до того, що неосвіченість, заздрість, страх перед новим та невідомим, та інші негативні людські якості породжують не лише чутки, а навіть справжню "кондиціонерофобію"

До речі! На нашому сайті Ви так само можете ознайомитися з ціновими пропозиціями на кондицiонери

Цей страх іноді підкріплюють відповідні публікації в пресі. Можливо, деякі аргументи, що там наводяться, мають підстави бути розглянутими, але, хоча усім відомо, що автомобілі – дуже шкідлива річ, поки що ніде у світі від них не відмовилися і на велосипеди не пересіли.

Розглянемо типові “страшилки”, якими нас кормить бульварна преса.

1. Найчастіше противниками кондиціонерів згадується так звана “хвороба легіонерів” Мова йде про захворювання дихальних шляхів, пов'язане з потраплянням до приміщень спор грибків, що заводяться і розмножуються в вентиляційних каналах. Але, у таких публікаціях зовсім забувають пригадати, що це можливо лише в застарілих системах канального кондиціонування, яких в нашій країні зроду не було, та вже ніколи не буде. Ніде у світі не було зафіксовано факту захворювання “хворобою легіонерів” від віконної чи спліт системи домашнього та офісного призначення. “Легіонелам” там просто ніде селитись та розмножуватись, немає сприятливих умов – потрібної температури біля 35°С та вологості. Та й хто із нас коли-небудь чув про захворювання цією хворобою в Україні?

2. Наступні закиди стосуються того, що очищене та охолоджене кондиціонерами повітря позбавляється якихось цілющих компонентів та стає “мертвим”. Що ж такого таємничого відбувається з повітрям, взятим кондиціонером з вулиці чи з кімнати, доки воно потрапляє до оселі вже очищеним та охолодженим? По-перше, повітря охолоджується шляхом контакту з холодною металевою поверхнею. По-друге, воно проходить через дрібненьку сіточку – фільтр, на якому осідає пилюка та грубі домішки. Куди ж зникають ті благодійні “аерони” та інші життєдайні компоненти? Може осідають на фільтрі? Тоді як же живуть лікарі, що постійно користуються ватно-марлевими пов'язками? А що робити з пилососами? А якщо “аеронам” шкодить контакт з холодним металом, то що ж робити з дахами, вкритими залізом та металевими зовнішніми підвіконнями? Думаємо, що усе це фантастика, поки хтось ці частинки не виділить та не проаналізує.

3. Пишуть, що кондиціонери пересушують повітря. Ні, вони забирають з повітря зайву вологу. І роблять це тоді, коли працюють в режимі охолодження, тобто влітку. А влітку в наших оселях вологість надмірна, як правило, вище усіх встановлених для житлових приміщень норм. А в вологому повітрі людині ще більш спекотно. Тому міркуйте самі.

4. Про системи канального центрального кондиціонування, котрими оснащено готелі, офісні центри, супермаркети та деякі елітні будинки пишуть, що через них інфекції розповсюджуються по всій будівлі. Але все якраз навпаки. Такі системи виводять повітря з приміщень на вулицю, а натомість беруть з вулиці свіже повітря та охолоджують його чи підігрівають. Прямого контакту між повітрям, що виходить, та тим, що прибуває немає. Тому усі інфекції видуваються назовні, а не переносяться з однієї кімнати до іншої.

5. А що стосується одного з основних аргументів, що маючи кондиціонер Ви ризикуєте отримати застуду, то це взагалі смішно. По-перше, застуда виникає не від кондиціонеру, а від мікробів чи вірусів. По-друге, якщо Ви боїтеся переохолодитися, то не спрямовуйте потік охолодженого повітря на себе, особливо під час сну або відразу після знаходження у більш спекотному місці. По-третє, Ви маєте змогу встановити в приміщенні оптимальну для Вас температуру. Для більшості людей це 23-24°С. А якщо Ви увімкнули 18°С, сіли прямісінько під кондиціонер та задрімали, то не кондиціонер тут винний, як не винний він у ангіні, отриманій від холодного пива чи трьох порцій морозива.

Неменш корисну інформацію Ви можете отримати в розділі ціни на кондицiонери

Автор: Сергій Редчиць
Джерело: http://www.technohit.com.ua