Домен продаётся. Связаться с владельцем

Вода може бути гарячою або як вибрати водонагрівач

Що є в домі найважливішим для комфорту? М’які меблі? Товсті килими? Паркет як у палаці? Ні. Головне, щоб з холодного крану текла холодна вода, з гарячого — гаряча, взимку було тепло, влітку — прохолодно, а при натисканні на вмикач світила лампочка. Тобто зручність нашого проживання в сучасному будинку залежить, в першу чергу, від комунікацій та технічного обладнання. А що робити, якщо з крану з гарячою водою тече ледь тепла? Ось саме найбільш розповсюдженим і прийнятним методам вирішення цієї проблеми ми присвятимо нижченаведену статтю...

До речі! На нашому сайті Ви так само можете ознайомитися з ціновими пропозиціями на водонагрівачі та котли

Отже, щоб з крану текла гаряча вода, її треба нагріти. А щоб її нагріти, потрібен водонагрівач і джерело енергії. Якщо відкинути екзотичні способи отримання енергії (вітрогенератори, сонячні батареї тощо), то залишається лише два основних: електроенергія та природний газ.

Електричні водонагрівачі

Якщо розглядати електроводонагрівачі (ЕВН), то вони бувають двох основних типів: проточного та накопичувального (бойлери).

Як вибрати водонагрівач накопичувального типу.

Бойлер нагріває воду до 55-75 градусів, після чого підтримує її температуру в автоматичному режимі. Оскільки нагрів відбувається поступово, такий апарат не вимагає великої електричної потужності і в більшості випадків може бути підключений до стандартної електричної розетки. Навіть 150-літрові бойлери споживають, як правило, не більше за 1,5-2 кВт. Саме низьке електроспоживання, що дозволяє встановити накопичувальний водонагрівач практично в будь-якому приміщенні, забезпечує високий попит на ці прилади. Іншою перевагою накопичувальних водонагрівачів є те, що гаряча вода може витрачатися декількома водорозбірними точками, тобто одночасно можна включити душ і мити посуд на кухні.

Електроводонагрівач
З іншого боку, до недоліків накопичувальних ЕВН можна віднести: необхідність проведення періодичного технічного обслуговування (заміни магнієвого аноду, промивання внутрішньої поверхні баку, чищення ТЕНів - нагрівальних елементів - від накипу); обмежений об'єм гарячої води, який можна використати без перерви на нагрів; та вельми відчутний час нагріву наступної "порції".

Накопичувальні водонагрівачі розрізняються за багатьма параметрами, але, насамперед, за об'ємом баку. Місткість накопичувального водонагрівача може коливатися від 10 до 500 літрів. Щоб підібрати необхідний саме Вам об'єм, слід врахувати, що одній людині для душових процедур необхідно 25-30 літрів гарячої води. Зрозуміло, що гарячої води повинно вистачити для потреб всієї сім'ї. При цьому бажано, щоб при повсякденному користуванні водонагрівачем гаряча вода з баку забиралася не повністю: нагрівання нової порції води вимагає певного часу.

Існує думка, що для душу досить 10 літрового водонагрівача. Нажаль, це не так. Для душу необхідно мінімум 4 літри теплої води на хвилину. Десятилітровий водонагрівач, змішуючи нагріту воду з холодною, на виході з душу видасть приблизно 20 літрів теплої води. Цього досить максимум на 5 хвилин душу. Потім піде лише холодна вода. Звичайно, влітку це буде трохи більше теплої води, а взимку - набагато менше (температура води у холодному водогоні взимку дуже низька). Тому водонагрівачі об'ємом 10-15 літрів використовуються для миття посуду, або щоб помити руки та вмитися.

Спеціалісти рекомендують, з розрахунку на сім'ю і в залежності від передбачуваного місця застосування, наступні параметри водонагрівачів:

Місце застосування
Кількість чоловік у сім'ї
1
2
3
4
5
Мийка
5-10 л
15 л
15 л
30 л
30 л
Душ
30 л
50 л
80 л
100 л
120 л
Мийка + Душ
50 л
80 л
100 л
120 л
150 л
Ванна
100 л
120 л
120 л
150 л
300 л

Зрозуміло, що бойлери потребують відповідного місця для встановлення. Малооб'ємні компактні водонагрівачі можуть розташовуватися під раковиною у ванні чи прямо у душі. Бойлери місткістю 100 літрів і більше потребують окремо виділеного місця.

Для того, щоб підігріти воду у бойлері об'ємом 100 л від 12 до 70 градусів потрібно, як правило, біля 3,5-4,5 годин. Вода в накопичувальних водонагрівачах остигає дуже повільно, як в термосі. У якісних приладів падіння температури не перевищує 0,25-0,5 градусів за годину. Тому в містах, де є пільговий нічний тариф на електроенергію, є сенс гріти воду вночі.

Нижче наведено орієнтовний час нагріву води на 50°C в електричному накопичувальному водонагрівачі в залежності від його об'єму (при потужності ТЕНу 1,2 кВт):

Об'єм, л
Час нагріву, хвилин
10
25
30
90
50
160
80
240
100
270

Водонагрівачі випускаються у вертикальному або горизонтальному виконанні (деякі моделі можна розміщувати як вертикально, так і горизонтально). Якому типові надати перевагу, залежить лише від зручності розміщення водонагрівача в обраному приміщенні. Якщо Вам все одно, то логічніше купити вертикальний бойлер, бо він дешевший за горизонтальний.

Майже усі моделі нагрівачів мають регулятор, що дозволяє встановлювати граничну температуру нагріву води. Також є можливість встановлювати мінімальну температуру, яка запобігає замерзанню води у нагрівачі, встановленому у приміщеннях, що не опалюються.

Принципової різниці між накопичувальними нагрівачами різних виробників немає. Усі вони влаштовані майже однаково. Отож, ціна залежить від якості та теплоізоляції. Іноді два водонагрівачі одного внутрішнього об'єму мають зовсім різні зовнішні габаритні розміри. У якісних водонагрівачах провідних виробників багато місця займає теплоізоляція, за рахунок якої вода довго зберігає температуру. Це не лише економить електроенергію (гроші), але й призводить до менш частого вмикання/вимикання автоматики, що продовжує термін її служби.

Також різниця в ціні залежить від якості емалі чи сталі, з якої виготовлено бак. Зрозуміло, щоб водонагрівач служив довго і надійно, він повинен бути зроблений з матеріалів з хорошими антикорозійними властивостями. Внутрішня поверхня у деяких (невеликих за об'ємом) бойлерах робиться з поліпропілену або з міді. Але найчастіше баки все ж роблять зі сталі, а на внутрішню поверхню наноситься шар захисної емалі чи кераміки. Емальована сталь - дуже міцний матеріал, стійкий до високих температур, до впливу хімічних речовин і є нетоксичним. Для збільшення терміну служби баку в ньому встановлюють антикорозійний анод. Служить антикорозійний анод до 7 років.

Як вибрати проточний водонагрівач.

У проточних водонагрівачах вода нагрівається відразу, проходячи через нагрівальний елемент великої потужності (як правило, від 3 до 28 кВт). При цьому слід відмітити помилковість думки, що ці прилади споживають багато електроенергії. Як показують розрахунки, питома витрата електроенергії у них майже така ж, як і у накопичувальних ЕВН. Це зрозуміло, бо витрати електроенергії залежать від температури води на вході та на виході, а не від часу її нагріву. Але, оскільки нагрів води у таких водонагрівачах відбувається за дуже короткий час, тому вони мають набагато більшу потужність.

Отож, проточні водонагрівачі вимагають спеціальної проводки (автоматів, лічильників та іншого) та відповідних дозволів на встановлення. Якщо Ви любите ніжитись у ванні, то Вам буде потрібен водонагрівач, що має потужність не менше ніж 13 кВт. Для нього потрібне живлення на три фази з напругою у 380 В. Стає зрозумілим, що перед встановленням у себе будь-якого проточного водонагрівача слід обов'язково проконсультуватися з електриком.

До переваг проточних ЕВН відносять можливість видавати необмежену кількість нагрітої води і відсутність необхідності регулярного технічного обслуговування. Є і свої вади. З допомогою проточного ЕВН неможливо забезпечити гарячою водою декілька точок одночасно, тому що потік води через нагрівальний елемент обмежено. На відміну від накопичувальних водонагрівачів, проточні видають теплу воду, а не гарячу (не можна наточити відро справді гарячої води).

Майже усі моделі нагрівачів мають регулятор, що дозволяє встановлювати граничну температуру нагріву води.

У залежності від призначення проточного ЕВН, Вам буде потрібна різна кількість гарячої води. Так, для умивальника потрібно біля 1,5-2 л/хвилину, для душу - біля 4 л/хв, для комбінованого використання - від 6 л/хв. Відповідно до цього слід вибирати і потужність приладу. На основі багаторічного досвіду, спеціалісти рекомендують такі показники потужності:

• для рукомийника: 3-6 кВт;
• для душа: від 7 кВт;
• комбіновані: від 8 кВт.

Монтаж та обслуговування.

Щоб водонагрівач безпечно та безвідмовно виконував свої функції, треба кваліфіковано виконати його монтаж.

Перш за все слід правильно вибрати місце для розміщення приладу. Для цього треба звернути увагу на спеціальне позначення, що є у документації до приладу та/або на спеціальній табличці на самому нагрівачі - IP. Це Міжнародний клас захисту, що позначається двома цифрами:

перша цифра - захист від контактів або попадання чужорідних тіл:

• 1 - рука, чужорідні тіла крупних розмірів;
• 2 - палець, чужорідні тіла середніх розмірів
• 4 - дріт, чужорідні тіла розміром > 1 мм;
• 5 - повний захист (в т.ч. і вид пилу);

друга цифра - захист від потрапляння води:

• 0 - відсутність особливого захисту;
• 1 - краплі води, що падають згори;
• 3 - захист від дощу або бризок під кутом 60°;
• 4 - захист від бризок з усіх напрямів;
• 5 - захист від водяних струменів з усіх напрямів.

Найчастіше водонагрівачі мають захист IP24 або IP25. Це означає, що водонагрівач з позначенням IP24 має захист від потрапляння бризок води. Такий нагрівач можна встановити у ванній кімнаті, але подалі від раковини чи душу. А водонагрівачу з IP25 не страшні навіть водяні струмені, а значить, його можна прикріпити де завгодно. Правда, щоб не ризикувати, все одно краще монтувати прилад окремо.

За способом кріплення накопичувальні водонагрівачі бувають настінні та для встановлення на підлогу (об'ємом від 150 літрів). Перш ніж купити модель настінного водонагрівача, треба чітко визначити місце його установки: над раковиною або під раковиною. Треба бути уважним: водонагрівачі з верхнім і нижнім підключенням зовні практично не відрізняються. Різниця лише в розташуванні ТЕНа! Але майте на увазі, що прилад з верхнім підключенням в жодному разі не можна встановлювати під раковиною. Процес нагріву води стане некерованим.

Як встановити водонагрівач? У комплект водонагрівача окрім паспорту та інструкції з експлуатації обов'язково входить схема монтажу в масштабі 1:1. Там вказано усі отвори, які треба просвердлити. Причому для настінних приладів великого об'єму потрібні спеціальні кронштейни.


Також запам'ятайте важливе правило підключення водонагрівача: після установки і підключення до водопроводу необхідно заповнити його водою. І лише потім вмикати

А тепер найважливіша річ. Усі бойлери накопичувального типу потребують можливості знижувати надлишковий тиск, що виникає всередині баку під час нагрівання води внаслідок її розширення. Здійснюється це за допомогою спеціального клапану надлишкового тиску. Це запобіжний пристрій, що перешкоджає бойлерові вибухнути.

Якщо до комплекту бойлеру входить спеціальна фурнітура - змішувач, душова насадка тощо, то клапан, як правило, знаходиться всередині такої фурнітури. Під час нагріву води з краника просто буде крапати вода (конденсована пара). Ні в якому разі не замінюйте таку фурнітуру власною, нехай більш модною та стильною! Інакше бойлер може вибухнути.

В усіх інших випадках клапан надлишкового тиску або постачається у вигляді окремого вузла, що або входить до комплекту бойлеру, або постачається окремо. Слід обов'язково придбати цей пристрій разом з бойлером, оскільки при виборі клапану потрібна консультація продавця (клапани бувають розраховані на різний тиск).

Також Ви повинні розуміти, що кількість води, яка витікає з клапану великого бойлеру під час його нагріву може бути досить великою. Тому слід завчасно потурбуватись про можливість збору цієї води в якусь єм%

Неменш корисну інформацію Ви можете отримати в розділі ціни на водонагрівачі та котли

Автор: Сергій Редчиць
Джерело: http://www.technohit.com.ua