Домен продаётся. Связаться с владельцем

Вибираємо побутові обігрівачі

Якщо на вулиці вже (чи ще) холодно, а батареї центрального опалення викликають згадку про казку "Снігова королева", ми починаємо думати, як обігріти своє житло чи офіс. Спробуємо розглянути способи, якими це можна зробити в звичайній міській квартирі...

До речі! На нашому сайті Ви так само можете ознайомитися з ціновими пропозиціями на обігрівачі

Кондиціонер

Можна встановити в приміщенні звичайний побутовий кондиціонер з функцією обігріву. Це зручно, оскільки один і той же прилад робить повітря у кімнаті прохолодним у спеку і теплим у холоди. При цьому, в залежності від типу кондиціонеру, можна змінювати силу та напрям повітряного потоку. Рекомендується в режимі обігріву спрямовувати повітря донизу. Тоді, за законами фізики, у приміщенні починається циркуляція повітря. Слід лише не забувати, що більшість кондиціонерів працює лише за умови зовнішньої температури не нижче -5°С! Звичайно, восени чи навесні цю умову можна виконати, але якщо Ви хочете обігрівати приміщення у люті морози, то цей спосіб Вам не підходить.
Також можна встановити в приміщенні систему центрального кондиціонування повітря, але, оскільки це вимагає складних технічних робіт та коштує дуже дорого, у цій статті ми подібну систему не розглядатимемо.

Автономна система опалення

Сьогодні є можливість організувати в одній окремій квартирі свою власну автономну систему опалення. Для цього слід зробити проект, затвердити його у всіх потрібних інстанціях (це не просто складно, а ще й дуже дорого!), відключитися від центральної системи опалення, купити потрібне обладнання та здійснити його монтаж.
Основою такої системи є газовий або електричний котел. Такий пристрій може бути комбінованим (двоконтурним) - обігрівати приміщення та здійснювати нагрів води для побутових цілей. Коли Ви відкриваєте кран, двоконтурний котел припиняє підігрівати воду в системі опалення, автоматично вмикаючись, коли усі крани закрито.
Якщо до Вашого будинку підведено газ, але немає димарів, можна купити газовий котел з коаксіальним димарем. Подібний котел викидає продукти згоряння назовні через тоненький двошаровий шланг, який виведено через зовнішню стіну.
Переваги автономної системи опалення очевидні:
- можна вмикати опалення, коли захочеться Вам, а не ЖРЕО;
- за допомогою спеціальних регуляторів можна змінювати температуру в приміщенні, не встаючи з крісла;
- можна здійснювати програмування роботи котла на день, тиждень чи навіть місяць, вказуючи, яку температуру треба підтримувати у приміщенні протягом різних періодів доби (це економить Ваші кошти).
До недоліків слід віднести: необхідність проектування та узгодження проекту, значну вартість обладнання і монтажу та проблеми, які можуть виникнути у випадку поломки котла узимку. Також слід врахувати, що енергопостачальні організації чинять максимально можливий опір переходу мешканців багатоквартирних будинків на автономні системи опалення.

Переносні обігрівачі

І, нарешті, поговоримо про найбільш доступний масовому споживачеві спосіб обігріву приміщень - переносні обігрівачі.

Масляні радіатори
Це найбільш поширений тип обігрівача. Влаштований цей прилад досить просто. Всередині герметичного металевого корпусу, наповненого мінеральним маслом, знаходиться електрична спіраль. Нагріваючись, вона передає своє тепло маслу, масло - корпусу, а корпус - повітрю.
Виглядають такі прилади як звичайний ребристий радіатор опалення на коліщатках. Масляні обігрівачі, як правило, розраховані на 1, 1.5, 2 або 2.5 КВт та мають два-три рівні потужності. Завдяки цьому можна регулювати їх роботу в залежності від температури в приміщенні. Радіатори з вибором потужності хороші ще й тим, що їх зручно використовувати в приміщеннях різної величини: в маленькій кімнаті - на меншій потужності, у великій - на максимумі. Ця ж особливість дозволяє використовувати радіатор на малій потужності у приміщеннях з "слабкою" електропроводкою.

Масляний електрообігрівач у захисному кожусі
Більшість сучасних масляних радіаторів оснащено термостатом. Цей пристрій дозволяє в будь-яких умовах підтримувати в приміщенні задану температуру з точністю до декількох градусів Цельсію. Такий прилад мало того, що забезпечує комфорт, ще й істотно економить електроенергію, оскільки вмикається лише при зниженні температури нижче заданого рівня. Попрацює десять-п'ятнадцять хвилин - і переходить в режим очікування.
Існує багато моделей, оснащених таймером увімкнення/вимкнення. За допомогою такого пристрою можна задати час, коли радіатор має автоматично увімкнутися чи вимкнутися. Таким чином можна нагріти приміщення ще до того, як Ви повернетесь додому з роботи.
Зустрічаються прилади, що є гібридом радіатора з тепловентилятором. Такий пристрій здійснює більш ефективну циркуляцію повітря і швидше віддає йому тепло. Це частково компенсує високу інертність масляного радіатора. Адже від включення в розетку до моменту, коли прилад почне інтенсивно гріти кімнату минає від десяти до тридцяти хвилин. З іншого боку, масляний обігрівач після вимкнення ще довго віддає накопичене тепло.
Деякі з масляних обігрівачів вкриті захисним кожухом, що захищає від можливого опіку (особливо це актуально, коли в домі є малі діти).
Масляні радіатори не "спалюють" кисень і не утворюють запах горілого пилу. До недоліків усіх обігрівачів можна віднести той факт, що вони осушують повітря у приміщенні, що призводить до псування меблів та інших елементів дизайну приміщення і підвищує можливість захворювання респіраторними хворобами. Для цього деякі виробники випускають масляні обігрівачі з вбудованими зволожувачами повітря. Як правило, це ємність, яку слід заповнити водою та встановити у спеціальні кріплення на радіаторі. Нагріваючись від радіатора, вода випаровується і підвищує рівень вологості повітря.
Радіатор завжди повинен стояти вертикально. Конструкція обігрівача повністю виключає ймовірність пожежі.

Тепловентилятори та теплові гармати
Це пристрої, які поєднують в собі нагрівальний елемент та вентилятор, що забезпечує конвекцію повітря у приміщенні, "проганяючи" його через систему нагріву.
Чим відрізняються побутовий тепловентилятор та теплова гармата? Звичайний тепловентилятор можна на короткий час вмикати у приміщенні, щоб підняти температуру повітря на декілька градусів, а теплова гармата здатна працювати цілодобово. Тому й виглядає вона набагато солідніше. Замість звичного для тепловентиляторів крихкого пластмасового корпусу - сталевий. Інша відмінність - нагрівальний елемент. Якщо у побутового тепловентилятору це тоненька спіраль, яка під час роботи приладу розжарюється, то у теплової гармати нагрівальний елемент - товщиною з палець, а тому може перегоріти хіба що після удару блискавки. До того ж температура цього ТЕНу не така висока, зазвичай не більше двохсот градусів. Вартість теплової гармати разів в п'ять вище, ніж у аналогічного за потужністю тепловентилятору.

Масляний електрообігрівач

Деякі моделі тепловентиляторів дозволяють відключати нагрівальний елемент і тому можуть влітку використовуватись у якості звичайних вентиляторів.
Переваги тепловентиляторів: легкість, компактність, невисока ціна, швидке і рівномірне поширення гарячого повітря в приміщенні. Недоліки: шум при роботі вентилятора і "спалення" кисню - він витрачається на окислення високотемпературних нагрівальних елементів. У більш дорогих тепловентиляторах можуть використовуватися керамічні нагрівальні елементи. Вони не "спалюють" кисень.

Конвектори
Сучасні конвектори дуже віддалено нагадують знайомі нам з дитинства нагрівальні "лампи" та електрокаміни. І справа не лише у дизайні. У сучасних моделях не вигоряє пил, вони не "з'їдають" кисень, і навіть пожежники викреслили їх зі списку своїх найперших ворогів. Такого ефекту вдалося досягти, замінивши традиційну спіраль розжарювання вкритою сріблом трубкою: площа нагрівального елементу помітно збільшилася, а його температура різко впала. Тому корпус сучасного конвектору вже не такий гарячий. Більшість приладів не може розігрітися вище 90°С, а у деяких моделей температура декоративного кожуху взагалі тримається на рівні 55°С. Це істотно менше, ніж у багатьох опалювальних приладів, а тому сучасні конвектори - непогане рішення для обігріву дитячої. Досить сказати, що радіатори водяного опалення мають (чи повинні мати) температуру дев'яносто градусів, а масляні радіатори розігріваються до 110-150°С.
Для запобігання перегріву більшість приладів оснащено додатковим захистом від перегріву. Якщо температура поверхні підніметься вище за норму (наприклад, якщо господар вирішив посушити на конвекторі рушник чи одяг), автоматика відразу знеструмить нагрівальний елемент. Те ж саме станеться, якщо конвектор впаде на підлогу. Коли причину перегріву буде усунено, прилад продовжить свою роботу.
Ще однією перевагою конвекторів нового покоління є їх малі габарити. Пристрій, що має потужність 2 кВт, зазвичай важить 6-8 кілограмів і має товщину не більше семи сантиметрів. Його просто вішають на стіну в квартирі, магазині або офісі, тобто встановлюють стаціонарно.
Усі сучасні конвектори мають вбудований термостат, завдяки якому температура в приміщенні може підтримуватися на заданому рівні, а сам прилад працює не постійно, а в режимі коротких увімкнень/вимкнень. Якщо на вулиці знизилась температура, перерви в роботі скорочуються. Така схема не лише зберігає енергію, але і істотно продовжує термін служби конвекторів.
Деякі з конвекторів можуть комплектуватися спеціальним блоком управілння, який дозволяє програмувати роботу відразу декількох приладів. Це дуже зручно у великому офісі чи квартирі. Наприклад, з метою економії тепла, можна встановити нічну температуру +15°С, а за годину до приходу співробітників - прогріти приміщення до потрібного рівня. І все це здійснюється повністю автоматично.

Інфрачервоні обігрівачі
Такі обігрівачі краще підходять для вирішення проблеми обігріву у великих приміщеннях. Такий обігрівач випромінює теплову енергію (як Сонце), яка поглинається навколишніми поверхнями - підлогою, стінами, меблями тощо. Теплове випромінювання не поглинається повітрям, тому вся енергія від інфрачервоного обігрівача без втрат досягає поверхонь, що обігріваються і людей. При цьому середня температура в приміщенні може бути на декілька градусів нижче оптимальної, однак за рахунок прямого поглинання тепла людина може відчувати себе комфортно в зоні дії інфрачервоного обігрівача. Тобто це єдиний тип обігрівачів, який дозволяє здійснювати зональний і точечний обігрів. Це дозволяє зекономити електроенергію без втрат для комфорту людей.

На що звертати увагу під час купівлі.
Необхідну потужність конвектору, тепловентилятору або масляного радіатору оцінюють таким чином. При висоті стель не вище трьох метрів на один квадратний метр підлоги повинно припадати не менше ніж 70 Вт. Звичайно, це буде правильно, якщо мова йде про опалення цегляного будинку з якісними вікнами. У всіх інших випадках, особливо якщо в приміщенні є стіна, що є зовнішньою стіною будівлі, бажано підстрахуватися і збільшити тепловіддачу до 100-120 Вт на один квадратний метр.
Коли прилад купують як додатковий (на допомогу системі центрального опалювання), можна обійтися і меншими потужностями - для кімнати площею 15-20 кв.м. вистачить приладу потужністю 1 кВт.
Купуючи обігрівач, треба обов'язково звернути увагу на якість проводки в будинку. Якщо для нових будинків це, як правило, не є проблемою, то для будинків радянської забудови, де, в основному, використовувалась алюмінієва проводка, потужність обігрівача не повинна перевищувати 2 кВт.

Сподіваємося, що скориставшись наведеною інформацією і прайс-рядками нашого бюлетеню, Ви придбаєте саме той обігрівач, який принесе тепло і затишок у Вашу оселю!

Неменш корисну інформацію Ви можете отримати в розділі ціни на обігрівачі

Автор: Сергій Редчиць
Джерело: http://www.technohit.com.ua