Домен продаётся. Связаться с владельцем

Як вибрати електродриль?

Навіть якщо Ви ніколи не займаєтеся власноруч ремонтом та оздобленням своєї оселі, у Вас все одно повинен бути хоча б мінімальний набір необхідних інструментів. Саме до таких найбільш необхідних в побуті інструментів і відноситься електродриль

Навіть якщо Ви ніколи не займаєтеся власноруч ремонтом та оздобленням своєї оселі, у Вас все одно повинен бути хоча б мінімальний набір необхідних інструментів. Саме до таких найбільш необхідних в побуті інструментів і відноситься електродриль.

Але, перш ніж купити дриль, добре подумайте, які види робіт Ви збираєтеся нею виконувати. Якщо Ви досвідчений домашній майстер, що користується дрилем ледь не щодня, то Вам варто купувати потужніший та дорожчий інструмент, а якщо Ви лише раз на рік вішаєте на стіну нову картину чи килим, то можна обійтись і найпростішим варіантом.

Сучасний дриль — це часто інструмент універсального призначення. За його допомогою можна не лише свердлити, але й довбати, закручувати болти і шурупи, шліфувати, перемішувати, тощо. Робиться все це за допомогою спеціальних насадок до дриля.

Також більшість сучасних електродрилів мають режим реверсу (обертання проти часової стрілки), можливість регулювання частоти обертання двигуна, а також захисний механізм — дриль автоматично вимикається при випадковому потраплянні свердла в електропроводку.

Вибираючи конкретну модель дриля, звертайте увагу на діаметр шийки патрону, чим він ближче до стандарту, тим більшу кількість насадок до електродрилів виробництва інших фірм Ви зможете використовувати. Найбільш розповсюджений в Європі діаметр — 43 мм.

Ще однією важливою деталлю є рукоятка. Вона допомагає не лише зручно утримувати та точно спрямовувати інструмент, але й комфортно почувати себе під час роботи як "правшам", так і "лівшам".

Усі дрилі можна розділити на ударні дрилі-шуруповерти та дрилі-перфоратори.

Для інструментів першого типу основний режим роботи — свердлення та закручування гайок та шурупів, і лише іноді, час від часу використовується свердлення з ударом. Не рекомендується використовувати такий інструмент для пробивання отворів у бетоні, хоча для епізодичної роботи у цегляному будинку їх цілком досить. Потужність таких дрилів не перевищує 500 Вт, частота обертання складає від 0 до 2800 об/хв, а частота ударів — до 17000 ударів/хв. Найбільший отвір, що можна просвердлити ними у стіні — 13 мм, в деревині — до 20 мм, у стальному листі — 10 мм.

У дрилів-перфораторів основний режим роботи — свердлення з ударом. Звичайно, коштують такі пристрої дорожче, ніж звичайні "ударні" електродрилі, але і можливості їхні вищі. Потужність споживання дрилів-перфораторів може сягати 1000 Вт, частота обертання — до 3000 об/хв, а кількість ударів складає до 30000 ударів/хв. Якщо Ви власник квартири у панельному, бетонному чи керамзіто-бетонному будинку з міцними стінами, то без хорошого перфоратора і свердла, виготовленого зі спеціального сплаву Вам не обійтися. Звичайно, якщо потреба у перфораторі у Вас виникає лише декілька разів на рік — є сенс просто брати професійний перфоратор “на прокат”. Сьогодні такі послуги пропонують багато київських фірм.

Для високої якості свердління важливим є не лише правильний підбір інструменту, але й вірне його використання. Окрім того, чим гострішим і якіснішим є свердло, тим краще і швидше воно виконує свердлення, і тим рівнішим буде отвір. Тому слід купувати свердла відомих виробників та своєчасно їх замінювати новими.

Щоб просвердлити отвір заданої глибини часто використовують підручні засоби, наприклад, шаблон з бруска дерева потрібної висоти. Але простіше купити дриль з обмежувачем глибини свердління — спеціальною мірною лінійкою, що кріпиться в рукоятці дриля.

Сподіваємося, що за допомогою цієї інформації Ви зможете здійснити правильний вибір, власноруч прикрасити свою оселю та зробити своє життя ще комфортнішим.

Автор: Сергій Редчиць
Джерело: http://www.technohit.com.ua