Домен продаётся. Связаться с владельцем

Як застосовувати комбайн на кухні

Не дивуйтеся, мова йтиме не про машину для збирання картоплі чи кукурудзи, а про кухонний пристрій, що значно полегшує та пришвидшує процес приготування їжі. Придбавши комбайн Ви назавжди убезпечите себе від стертих пальців та порізів на руках, а улюблені деруни зможете приготувати протягом п'ятнадцяти хвилин! Які ж бувають комбайни та що вони вміють робити?...

До речі! На нашому сайті Ви так само можете ознайомитися з ціновими пропозиціями на кухонні комбайни

Англійське слово "combine" означає об'єднувати. Так, цю назву вибрано дуже влучно, тому що у сучасному кухонному комбайні іноді об'єднано до десяти різних машин. Іноді подібний прилад ще називають кухонним процесором. Досягається така багатофункціональність за рахунок використання різноманітних насадок, якими комбайн або комплектується, або їх можна придбати окремо.

Найпростіший комплект комбайну — це базовий блок з мотором та панеллю керування. Основний параметр, за який відповідає мотор, — це потужність. Від потужності залежить швидкість обертання та надійність роботи комбайну. Прості моделі мають лише одну робочу швидкість. Більш дорогі кухонні комбайни забезпечені мінімум чотирма швидкостями обертання. Завдяки можливості змінювати швидкість комбайн може працювати з більшою кількістю насадок, отже, виконувати більшу кількість функцій.

Робочу чашу комбайну, як правило, виконано з пластику, скла чи неіржавіючої сталі. Існують чаші стійкі до підвищених температур. Цим варто поцікавитися, оскільки у деякі чаші не можна наливати кип'яток. Інші, навпаки, допускають можливість приготування їжі на відкритому вогні прямо в чаші комбайну. Якщо ж Ви маєте намір зберігати готовий продукт в холодильнику прямо в чаші, то слід пересвідчитися, що вона стійка також до низьких температур (від +5 до - 5 градусів). Деякі робочі чаші можуть використовуватись у мікрохвильовій печі. Власникам посудомийних машин радимо звернути увагу на можливість миття чаші та інших частин комбайну у посудомийці.

На кожній чаші нанесено градуювання, яке показує її об'єм. Однак потрібно розрізняти загальний об'єм і робочу місткість чаші. Для кожного типу продуктів вона своя. Наприклад, чаша в 1,5 л розрахована на переробку 2,1 кг сухих продуктів, 1,5 л рідини, або замісу 765 г тіста. При цьому існує не лише максимум, але і мінімум місткості. Чаша для переробки невеликого об'єму продуктів має, як правило, особливу конструкцію дна і низьке розташування ножів і насадок.

Важливим параметром комбайну є компактність при зберіганні. Зверніть увагу, як складаються насадки комбайну в коробку для зберігання і оцініть, чи зручно Вам буде їх витягувати звідти. Іноді насадки зберігаються в корпусі самого комбайну. Якщо Ви плануєте зберігати комбайн у шафці, а не на робочій поверхні столу, то також зверніть увагу на його вагу. Існують комбайни, основний блок яких вбудовується у стільницю, а місце кріплення насадок накривається елегантною кришкою.

Але найбільш визначним чинником при виборі комбайну є те, які функції і за допомогою яких насадок він може виконувати.

Насадки.

1. Вінчики для збивання та гаки для замішування тіста, якими комплектується майже будь-який комбайн, дозволяють виконувати різноманітні операції, які, як правило, виконують міксером. Іноді у комплекті є декілька вінчиків для збивання продуктів різної густини.

2. Овочерізка дозволяє за допомогою комплекту ножів здійснювати нарізання, шинкування, натирання овочів, фруктів, сирів, тощо. Зверніть увагу, які ножі йдуть у комплекті з комбайном, а які доведеться купувати окремо. Наприклад, терка для дерунів не йде у стандартному комплекті з комбайнами Бош. Окрім стандартних терок і шинковок бувають ножі для нарізання соломкою картоплі-фрі та для нарізання жюльєнів (або моркви по-корейськи).

3. Соковижималки бувають для цитрусових, для м'яких овочів і фруктів, та для твердих овочів і фруктів. Поцікавтеся, яким саме типом соковижималки укомплектовано Ваш комбайн.

4. Блендер дозволяє не лише готувати коктейлі, соуси та суміші, але й моментально подрібнити суп чи приготувати пюре для немовляти.

5. Млини бувають двох типів — з кам'яними жорнами та з металевими. Якщо перші використовуються для виготовлення в домашніх умовах борошна з різних сортів зернових та подрібнення круп, то млин з металевими дисками використовується для подрібнення кави, горіхів, цукру, прянощів, тощо.

6. Існує також насадка для виготовлення в домашніх умовах смачного морозива.

7. Не усі комбайни мають у комплекті, чи навіть взагалі не оснащуються, звичними нам шнековими м'ясорубками. Адже у Європі вже мало хто виготовляє фарш удома. Іноді це здійснюється за допомогою спеціальної насадки-подрібнювача, яка, між тим, не рубає м'ясо, а розбиває його до консистенції пюре. Якщо ж Ви віддаєте перевагу традиційній м'ясорубці, слід поцікавитися, чи має комбайн таку насадку.

Насправді, купуючи комбайн з певною кількістю потрібних Вам насадок Ви економите велику кількість грошей, адже значну вартість будь-якого електроприладу складає саме вартість двигуна, який у випадку комбайну “один на всіх”. При цьому також слід розуміти, що у випадку виходу з ладу комбайну Ви моментально залишаєтесь без усього необхідного кухонного приладдя.

Щоб цього не сталося, у найбільш вразливих місцях комбайну встановлюються крихкі механічні запобіжники. Такий запобіжник у випадку перевантаження ламається, не даючи вийти з ладу моторові. Адже легше і дешевше придбати на сервісі новий запобіжник, ніж відремонтувати сам комбайн.

Неменш корисну інформацію Ви можете отримати в розділі ціни на кухонні комбайни

Автор: Сергій Редчиць
Джерело: http://www.technohit.com.ua