Домен продаётся. Связаться с владельцем

Що важливо знати, купуючи радіотелефон?

На ринку України найбільш розповсюдженими типами радіотелефонів є звичайні радіотелефони, що працюють на різних частотах та вже давно звичні українському споживачеві, та телефони стандарту DECT. У даній статті ми розглянемо переваги та недоліки телефонів обох цих типів

До речі! На нашому сайті Ви так само можете ознайомитися з ціновими пропозиціями на бездротовi телефони

Що таке DECT

Скорочення DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunication) означає: "цифрова покращена бездротова передача даних." Сьогодні більшість бездротових телефонних систем у Європі працює саме у цьому стандарті.

Основні переваги: прекрасна якість звуку, цифрова передача інформації, захист від несанкціонованого прослуховування, можливість використання декількох переносних телефонів на одному базовому блоці, виконання функцій, аналогічних міні-АТС (прийом зовнішнього виклику під час внутрішнього зв'язку, передача виклику на інший переносний телефон), підключення переносного телефону до декількох базових блоків, використання двох телефонних трубок у режимі “уокі-токі”, тобто рації (наприклад, під час подорожі чи на дачі) та інші.

Детальніше про стандарт DECT рекомендуємо почитати на сайті www.siemens.kiev.ua.

Зона прийому

Максимальна відстань зв'язку для будь-якого телефону вимірюється в межах прямої видимості. Оскільки радіохвилі не можуть огинати перешкоди, то зона стійкого прийому може бути істотно зменшена, якщо апарат використовується під землею, в тунелях, біля металевих об'єктів, таких як високі дротяні огорожі, і поблизу перешкод, таких як пагорби, бетонні будівлі, стіни, тощо. Дальність прийому, вказана в документації, вимірюється для відкритої місцевості за умови прямого бачення між телефоном та базою, та залежить від виробника і робочої частоти.

Що стосується телефонів стандарту DECT, то завдяки цифровому способу передачі інформації, використовуючи такий телефон Ви ніколи не почуєте у трубці характерних для звичайного радіотелефону шумів та перешкод. Якщо звичайний радіотелефон, потрапивши в зону поганого прийому, буде тріщати та шуміти, телефон стандарту DECT працюватиме якісно, або не працюватиме зовсім. Поганий зв'язок є неможливим.

Система безпеки

Ще й досі в Україні зустрічається несертифікована продукція невідомих азіатських виробників, що часто маскуються під відомі марки. Наприклад, замість Panasonic на такому телефоні буде написано щось на кшталт “Panasoanic”. Схоже, але суть зовсім інша.

Той, кого звабила дуже низька ціна на такі пристрої вже досить швидко зрозумів свою помилку. Відомі випадки, коли сусіди по будинку, маючи телефони такого типу, могли не лише вільно слухати розмови один одного, але й виконувати дзвінки з сусідської бази. Більше того, зловмисники підходили до багатоповерхового будинку, налаштовувались на базу когось із абонентів і телефонували за кордон, а економний власних дешевого радіотелефону потім сплачував значні рахунки. Єдина можливість для такого телефону захиститися від несанкціонованих дзвінків — завжди тримати трубку на базі.

Але, масовий випуск і продаж таких апаратів вже в минулому. Будь-який сучасний радіотелефон оснащено цифровою системою безпеки. Кожен раз, коли ви кладете трубку на базовий модуль, він автоматично вибирає один з декількох мільйонів кодів секретності і передає його трубці, про що свідчить подвійне короткочасне мигання індикаторів на трубці або звуковий сигнал. Цей код дозволяє повністю убезпечитися від можливості використання Вашої телефонної лінії іншим телефоном, що знаходиться недалеко від вашого базового модуля.

Що стосується телефонів стандарту DECT, то завдяки цифровому шифруванню сигналу несанкціоноване використання таких апаратів є майже неможливим (потрібне коштовне спеціальне обладнання, доступне лише спецслужбам). Щоб зареєструвати свою трубку на телефонному номері сусіда, Вам потрібно не лише натиснути на його базі спеціальну кнопку, але ще й знати чотиризначний код, встановлений на базі. Зрозуміло, що без дозволу сусіда зробити це буде важко.

Робочий діапазон

Всі моделі телефонів, що пропонуються на ринку, працюють в дозволених діапазонах від 30 МГц до 2.4 ГГц, що гарантує відсутність перешкод на побутову радіоапаратуру (телевізори, радіоприймачі, тощо). Телефони стандарту DECT: діапазон робочих частот — 1880-1900 МГц, потужність передавача — 10 мВт, зона покриття — 50-300 м.

Ціна

Зрозуміло, що ціни на звичайні радіотелефони є нижчими, ніж на аналогічні за функціями телефони стандарту DECT. Вартість простого радіотелефону зростає в залежності від наявності в ньому автовідповідача та додаткових функцій та коливається в межах 50-100$. Вартість DECT телефону в залежності від комплектації та виробника коливається в межах 55-300$.

Придбати радіотелефон можна у будь-якому супермаркеті радіоелектроніки чи комп'ютерної/офісної техніки, на радіоринку (дешевше, та й консультацію можуть надати кращу, ніж у деяких фірмових магазинах) або скориставшись прайс-рядками нашого бюлетеню.

Як правильно заряджати акумулятори

Термін служби акумуляторів залежить від правильного обслуговування. При цьому найбільш важливий чинник — правильна перезарядка. Ви повинні виконувати правила перезарядки для досягнення максимального терміну служби акумуляторів. Типи акумуляторів, що Використовуються в телефонах мають свого роду пам'ять, тобто "ефект запам'ятовування".

Якщо повністю заряджені акумулятори будуть використовуватися деякий час (до 15 хвилин) і після цього знову будуть поставлені на перезарядку, місткість акумуляторів буде знижена до 15 хвилин, завдяки "ефекту запам'ятовування". Тому потрібно дочекатися повної розрядки акумуляторів, тобто використати їх доти, поки на дисплеї трубки не почне блимати значок розрядки акумуляторів. Після чого перезарядити акумулятори, слідуючи вказівкам інструкції з експлуатації.

Якщо Вам не вдалося уникнути впливу "ефекту запам'ятовування", все ж можливо добитися відновлення майже повної місткості акумуляторів шляхом повтору декілька разів підряд циклів зарядки/розрядки.

Що таке АВН (автоматичний визначник номеру)

АВН – пристрій, що дозволяє визначати номер абонента, що до Вас телефонує. В залежності від складності такий пристрій може виконувати ще багато інших функцій:

- вести каталог вхідних та/чи вихідних дзвінків, включаючи час та дату дзвінка, зроблених не лише з даного, але й з підключеного паралельно апарату;

- вимовляти голосом телефон абонента, що телефонує, щоб Ви не підбігали до дисплею кожного разу;

- давати відсіч небажаним абонентам, занесеним у “чорний список” (захист від телефонних хуліганів та надокучливих друзів і колег);

- виконує функції інтелектуального будильника (разовий сигнал, щоденний сигнал, щоденний сигнал у будні дні, тощо);

- автоматично додзвонюватися по заданому номеру у заданий час;

- блокувати за допомогою паролю: дзвінки з усіх апаратів (Ваші діти не зможуть набирати між місто чи платні телефонні номери), дзвінки з паралельних апаратів (захист від несанкціонованого підключення в лінію).

АВН працює таким чином, що піднімає телефонну трубку, продовжуючи імітувати сигнали в лінії. Отже, абонент, що телефонує, думає, що трубка ще не піднята, в той час, як хазяїн АВНу вже чує все, що говорить контрагент. Так що будьте обережні, коли телефонуєте начальнику, адже він може чути усі розмови в приміщенні і Ваші йому “побажання” в той час, коли Ви думаєте, що він ще не підняв трубку.

Якщо АВН підключено до комп'ютера, оснащеного базою даних міської телефонної станції (використовується спеціальними службами та продається на компакт-дисках на чорному ринку), то Ви відразу можете також бачити прізвище та адресу хазяїна номеру, з якого телефонують

Євро-АВН стандарту CALLER-ID

Багато телефонів імпортного виробництва оснащені функцією визначення номерів по стандарту ETS 300659. Для того щоб такий телефон визначав номери на наших телефонних лініях необхідно використовувати спеціальний адаптер "CALLER-ID". Адаптер — це невеликий пристрій, що підключається до телефонної розетки і конвертує сигнали, дозволяючи телефону визначати номери. Без такого адаптера номери визначатися не будуть. Якщо в магазині Ви бачите напис: "Ціна з визначником номера" — це означає, що у вартість апарату включено адаптер CALLER-ID, і телефон буде визначати номери на вітчизняних лініях.

Звичайно, якість визначення номерів за допомогою такого пристрою значною мірою залежить від Вашої АТС та станції абонента, що телефонує. Купуючи адаптер обов'язково домовтеся про можливість повернути гроші, якщо якість роботи Вас не задовольнить. Відразу повинні зазначити, що кількість визначених дзвінків може бути дуже низькою.

АВН стандарту ОСТ

Якщо телефон підтримує визначення номеру за цим стандартом, це означає, що апарат визначає номери на вітчизняних телефонних лініях без додаткових пристроїв і адаптерів. Іноді такі схеми вмонтовуються в Росії чи в Україні безпосередньо у телефон без дозволу виробника. В такому випадку, у разі поломки виробники відмовляють у гарантійному обслуговуванні подібного апарату.

Таким чином, більш кращим варіантом є придбання АВН у вигляді окремого пристрою. Такий АВН може не лише здійснювати визначення номерів, зберігати їх та дату/час дзвінка у пам'яті, повідомляти Вам голосом номер, з якого до Вас телефонують, але й виконувати дуже багато інших корисних функцій. Подібні пристрої коштують від 60 до 120 Грн в залежності від моделі.

Визначення номерів за подібним стандартом є досить якісним, оскільки пристрої розроблялися нашими спеціалістами під вимоги наших станцій.

Що таке автовідповідач

Автовідповідач — це окремий пристрій, або блок, вмонтований у телефон, що дозволяє у Вашу відсутність повідомити абоненту необхідну інформацію та записати його повідомлення Вам. Запис може здійснюватись як на касету так і на мікросхему (цифрові відповідачі). Разом з повідомленням автовідповідач запам'ятовує також дату та час дзвінка, потім вимовляючи її голосом під час прослуховування (якщо Вам повезе, то російською мовою, якщо ні — то англійською чи німецькою). Управління автовідповідачем може здійснюватись з бази та/чи переносної трубки, а також дистанційно.

Також за допомогою автовідповідача Ви можете залишати повідомлення своїм родичам, замість писати їх на папері та клеїти на холодильник. Ще автовідповідач дозволяє здійснювати запис Вашої розмови з людиною, що Вам телефонує навіть без її на те дозволу. Тому, розмовляючи з небезпечними людьми будьте обережні — Вас можуть записувати!

Якщо Ви увімкнете режим гучномовця, то зможете чути повідомлення людини, що Вам телефонує і вирішувати, чи взяти Вам трубку та продовжити розмову, чи залишити це право автовідповідачеві.

Дистанційне управління

Що таке "Дистанційне управління"? Більшість радіотелефонів з автовідповідачем, а також телефони з АВН (автоматичним визначником номеру) оснащено дистанційним управлінням. Завдяки цій функції Ви можете в будь-який момент подзвонити до себе додому з будь-якої точки землі і дізнатися, з яких номерів телефонів Вам дзвонили, або прослухати записані на автовідповідач повідомлення, чи навіть записати нове привітальне повідомлення. Окрім того, в телефонах з АВН Ви можете змінити дистанційно цілий ряд параметрів і установок телефону. Щоб запобігти несанкціонованому доступу до Вашого телефону функції дистанційного управління можуть бути захищені паролем.

Здійснюється таке управління з будь-якого апарату, що може працювати в тоновому режимі, або за допомогою спеціального пристрою — біперу, що імітує натискання кнопок телефону у тоновому режимі. Маючи такий невеличкий пристрій, що виглядає як брелок до ключів, Ви можете здійснювати управління своїм апаратом з будь-якого телефону.

Неменш корисну інформацію Ви можете отримати в розділі ціни на бездротовi телефони

Автор: Сергій Редчиць
Джерело: http://www.technohit.com.ua