Домен продаётся. Связаться с владельцем

Як вибрати навушники

Кожен, хто купує дешеві навушники, часто вимушений відчувати розчарування в своїй покупці. Через деякий час в навушниках з'являється тріск, сторонні шуми і інші неприємні ефекти. Відомо, що будь-який якісний програвач не задовольнить жодних вимог до звучання, якщо до нього під'єднати неякісні навушники

До речі! На нашому сайті Ви так само можете ознайомитися з ціновими пропозиціями на навушники

Навушники мають цілий ряд переваг і недоліків в порівнянні з акустичними системами (динаміками). Перевага навушників в тому, що вони здатні за набагато меншу вартість забезпечити широкий частотний діапазон і видати сильний звуковий тиск без спотворень. До того ж, на звук в навушниках не впливають акустичні характеристики приміщення, а потужний звук, в свою чергу, не діє на нерви вашим сусідам.

До недоліків навушників можна віднести неприродність представлення просторової інформації. Справа в тому, що коли Ви чуєте звук в приміщенні від акустичних систем — кожне ваше вухо чує звук не лише від найближчого до нього випромінювача, але і від далекого. Саме базуючись на цій інформації, людина може визначати місцезнаходження джерела звуку в просторі. У навушниках же кожне вухо сприймає лише звуки, що йдуть від призначеного саме для цього вуха випромінювача, що, зрештою, призводить до неприродності звучання і, як результат, до підвищеної стомлюваності. Правда, існують пристрої, що називаються головними динаміками, які позбавлені цього недоліку.

Щоб залишитися задоволеним та отримувати справжню насолоду від прослуховування улюблених мелодій, необхідно підбирати навушники за наступними характеристиками:

1. Частотні характеристики.

Ці характеристики дуже сильно впливають на якість звуку у навушниках. Якщо Ви помічаєте шипіння і металевий відтінок звуку на дуже низьких або дуже високих частотах — це наслідок недосконалості навушників у сфері частотного діапазону.

Як правило, особливо важливу роль відіграє нижня межа частотної характеристики. Якщо Ви особливо чутливо відноситеся до якості звуку, то краще вибрати навушники з підвищеною якістю звучання — навушники з великим діаметром мембрани. Незважаючи ні на що, майже ніякі з навушників, що встромляються у вушну раковину, з розміром мембрани 9-12 мм не здатні змагатися в чистоті звуку з накладними навушниками або моніторами, що мають діаметр мембрани 30 мм і вище. Адже саме це дозволяє їм значно розширити частотний діапазон і поліпшити якість звучання.

Середнє значення частотної характеристики 18-20000 Гц. Це повністю охоплює весь діапазон частот, які здатна чути звичайна людина. Якщо частотний діапазон більш вузький, потрібно тричі подумати, перш ніж купувати такі навушники.

2. Чутливість.

Чутливість впливає на гучність звуку в навушниках. Можливо, для навушників-моніторів, що завжди забезпечують хорошу гучність, це і не актуально, однак при виборі вкладних або накладних навушників ("для вулиці"), на це варто звернути увагу.

Добре, щоб навушники забезпечували чутливість не менше, ніш 100 дБ, інакше звук може бути дуже тихим при використанні навушників з плеєром чи іншими подібними пристроями. Намагайтеся звертати увагу на те, яке магнітне осердя застосовується в навушниках. Не рекомендується брати навушники-вкладиші малого діаметра мембрани, що мають малопотужний магніт. Найкраще зупинити свій вибір на навушниках з неодимовим магнітним осердям.

При виготовленні динамічного випромінювача (магніту широкополосних головок) застосовують сплави з неодиму, заліза і бору, що дозволяє досягти підвищеної потужності. Звукові котушки намотані або безкисневою міддю, або алюмінієвим проводом з мідним покриттям, а мембрани виготовлено з майлару. Окрім того, з'єднувальні шнури, розміри яких в стандартному виконанні досягають 3-х метрів, виконують з декількох гнучких провідників довгокристальної безкисневої міді (LC-OFC). За статистикою, більшість слухачів, готових витратити біля ста доларів на придбання навушників, вибирають саме такий тип стереотелефонів.

3. Тип підключення.

Якщо Ви визначилися, що берете навушники для великої стерео-системи, то перед Вами постає питання: зупинитися на дротовій а чи бездротовій моделі? Розглянемо переваги і недоліки обох типів.

Для навушників з дротом недоліки очевидні — це сама наявність шнуру, що унеможливлює вільне пересування чи рухи. Навіть якщо взяти шнур великої довжини, Вам не вдасться танцювати чи розгулювати по квартирі, насолоджуючись музикою, не заплутавшись у нього. Однак, в цьому випадку Вам завжди гарантований той максимум чистоти звуку, який здатна видати конкретна модель навушників.

З бездротовими навушниками все інакше. З придбанням такої моделі Ви отримуєте повну свободу пересування. Якщо у разі вибору навушників з інфрачервоним способом передачі даних Ви все ж вимушені знаходитися в положенні прямої видимості з базою, то при покупці якісної радіомоделі прослуховувати музику можна пересуваючись по всій квартирі.

Отож, розрізняють два способи передачі сигналу від базового блоку до навушників. Перший з них — з допомогою радіосигналу. Принцип дії простий: в базовому блоці розміщений радіопередавач, який працює в режимі FM-stereo на частотах 433-435 МГц. Базовий блок підключається до виходу з будь-якого джерела (CD, MD і таке подібне) та до електромережі через стандартний AC/DC адаптер. Діаграма спрямованості антени передавача кругова і дозволяє підтримувати стійке з'єднання навушників з базовою станцією в радіусі біля 100 метрів, причому, як правило, існує функція ручної настройки системи.

Другий спосіб передачі сигналу з базової станції — через інфрачервоний порт. При цьому сигнал передається за принципом пульту дистанційного управління до телевізора тільки на відстані прямої видимості.

Незважаючи на те, що сучасні бездротові навушники (як радіо, так і інфрачервоні) здатні без великих зусиль забезпечувати передачу звуку з мінімальними спотвореннями, все ж варто звернути більш пильну увагу на якість передачі, частоту каналів і наявність автоматичного підстроювання.

До мінусів бездротових моделей можна віднести відчутні шуми при прослуховуванні композицій та неможливість прослуховування навушників з інфрачервоним портом в сусідньому приміщенні.

Інший мінус цього типу навушників — батарейки. Термін служби батарей навушників повинен бути досить довгим, щоб забезпечувати багатогодинне прослуховування (стандартно вистачає двох батарейок типу АА на чотири години прослуховування). Хоча, найбільш зручними в цьому випадку будуть навушники з акумуляторами, що заряджаються прямо на передавачі (базі).

4. Акустичне оформлення.

За акустичним оформленням навушники розділяються на відкриті і закриті. Закриті навушники не пропускають ніякі зовнішні звуки, в той час як відкриті дозволяють чути звуки навколишнього середовища. Незважаючи на те, що акустичне оформлення — справа смаку, варто попередити, що відкриті навушники дають більш чітку картину, тоді як в закритих виникає невеликий резонанс.

5. Матеріали та кріплення.

Розрізнюють навушники, які вставляються у вуха, і навушники, що надіваються на голову. Професіонали відносять навушники, що вставляються у вуха (вкладиші), до стереотелефонів початкового рівня. Пояснюється це просто: при їх видимій зручності спостерігається явний недолік — низька якість звуку (зокрема, слабість низьких частот). Фірми-виробники безуспішно намагаються виправити це за рахунок різних технічних хитрощів, на зразок вушних вкладишів, або неодимових магнітів високої потужності. Але неможливо з 9 мм мембрани “витягнути” широкий частотний діапазон при одночасному дотримуванні невеликих розмірів навушників. Навушники з подібними технічними удосконаленнями будуть дійсно звучати голосніше, а ось якісніше —навряд.

Однак, потрібно зазначити, що справжнім плюсом вкладишів є їх компактність і зручність у експлуатації (вони не мнуть зачіску, не займають багато місця, майже не помітні і таке подібне). Підвидом даного типу навушників є моделі з тонким пластиковим ободком — вкладиші з наголовачем. Дана модель характеризується наявністю непоганих (в порівнянні з усіма іншими вкладишами) низьких частот. Ободок же виконано зі спеціальної пластмаси, яка не ламається навіть при найнемислиміших операціях з навушниками.

Окрім того, існують спортивні моделі вкладишів, вони мають підвищену комфортність і ергономіку. Функціонують ці моделі подібно окулярам, їх з легкістю можна відрегулювати з урахуванням індивідуальних особливостей вуха конкретного слухача. Такі навушники випускає фірма Bang & Olufsen.

Серед навушників, що надіваються на голову, виділяють два типи — відкритий і закритий. Навушники відкритого типу винайдені фірмою Sennheiser і є головними стереотелефонами, в які частково попадають зовнішні звуки. Навушники закритого типу — максимально герметичні моделі з мінімальним проникненням зовнішніх шумів. Їх недолік — деяка лункість при відтворенні композицій (аналогічно ефекту “лункості” у сабвуферах).

Окремо виділяють популярні на сьогоднішній день навушники з оригінальним дизайном, форма яких дозволяє чіпляти їх за шию, при цьому слухач може не турбуватися про розпатлане волосся, вміщуючи ободок на потилиці. Ці навушники поєднують в собі зручність при експлуатації вкладишів і непогану якість звуку накладних навушників.

Окрім того, існують професійні і напівпрофесійні навушники, які використовуються або справжніми меломанами, або фахівцями в області музики. Їх відрізняє продуманість до дрібниць і якість виконання. Такі моделі часто мають безрозмірні конструкції, що забезпечують оптимальну посадку. У них немає необхідності підкручувати і підстроювати навушники під голову. Дужка складається з трьох елементів: гнучкого обхвату і двох пружних стяжок. Така конструкція дозволяє максимально рівномірно розподілити навантаження на голову, позбавляючи слухача від швидкого фізичного стомлення. Внутрішня поверхня чашок таких навушників звичайно оздоблюється або оксамитом, або замінником шкіри, а сам випромінювач прикривають акустично прозорою тканиною.

6. Зручність і комфортність.

Зручність і комфортність навушників — ще одна дуже важлива деталь. Тут можна дати багато порад.

Якщо навушники натирають вуха — не використайте вкладиші, а віддайте перевагу накладним навушникам чи моніторам.

Щоб навушники не псували зачіску — використовуйте навушники зі стрічкою дужки, розташованою позаду шиї (нижче потилиці).

Поцікавтеся вагою навушників — навіть легкі на перший погляд, деякі моделі можуть викликати неприємні відчуття після декількох годин неперервного використання. Використовуйте навушники-вкладиші з наголовачем, або інші моделі, що рівномірно розподіляють свою вагу. Звертайте увагу: з чого зроблено чашки навушників, наскільки ергономічно вони спроектовані, наскільки хороші можливості настроювання під діаметр голови і таке інше.

Наявність регулятора гучності на шнурі, футляр для зберігання і тому подібні дрібниці, здатні сильно полегшити життя і зробити прослуховування музики значно комфортнішим.

7. Інше.

Ті, хто вважає, що навушники — це найпростіші пристрої, здатні лише приймати, а потім технічно відтворювати сигнал від джерела, глибоко помиляються. Існують моделі навушників, здатні відтворювати не лише аналоговий, але і цифровий сигнали (наприклад, багатоканальний супровід до фільму, або підключення через оптичний вихід DVD-плеєру), і не лише в форматі Dolby Pro Logic, але і в АС-3. У базовому блоці таких моделей розміщено цифрово-аналоговий перетворювач, декодери АС-3 і DPL, схему фазово-частотної корекції, ІФК-кодер і, нарешті, підсилювач.

Повна назва підсилювачів в навушниках — Headphone distributing amplifier. Застосовують підсилювачі не лише для елементарного підвищення потужності сигналу з джерела, але і для розподілу сигналу на декілька пар навушників. Застосовуються підсилювачі, зазвичай, в студіях, для подачі кожному слухачеві сигналу індивідуальної потужності, при цьому кожен може слухати звук настільки голосно, наскільки йому хочеться, не заважаючи при цьому сусідові.

8. Вартість.

Вартість навушників-вкладишів коливається в межах 3-20$. Накладні навушники коштуватимуть Вам 8-120$. За бездротові навушники доведеться викласти не менше 50$, в залежності від моделі. Детальніше з цінами на навушники можна ознайомитися на сторінках нашого бюлетеню.

Взагалі, вибираючи навушники в магазині, зверніть увагу на упаковку. На ній вказана основна характеристика навушників — частота. Чим ширше вказаний діапазон, тим кращий звук в навушниках. Так, навушники середнього класу мають частотну характеристику 18-20000 Гц, у них велика мембрана діаметром біля 30 мм, що дозволяє досягти непоганого басу. Даний тип навушників не відрізняється компактністю, але виробники для максимального зменшення розмірів навушників в неробочому стані застосовують складні і розбірні дужки.

На закінчення варто зазначити, що вибір навушників — справа суто індивідуальна, і залежить як від цілей придбання, так і від смаку покупця. Але, якщо Ви хочете отримати дійсно якісний звук і маєте для цього в своєму розпорядженні необхідні кошти, варто забути про трьохдоларові китайські підробки і купувати лише фірмову продукцію у спеціалізованих магазинах.

Неменш корисну інформацію Ви можете отримати в розділі ціни на навушники

Автор: Сергій Редчиць
Джерело: http://www.technohit.com.ua