Домен продаётся. Связаться с владельцем

Прийшов час замінити праску

Сьогодні вранці сталося горе – вийшла з ладу стара праска. Мало того, що довелося йти в зім'ятих штанях, так ще й майстер у сервісі назвав таку ціну за ремонт, що легко можна купити нову. Але на чому ж зупинити свій вибір?

До речі! На нашому сайті Ви так само можете ознайомитися з ціновими пропозиціями на праски

Отож, праски бувають:

- без відпарювання
- з відпарюванням
- з парогенератором

Якщо Ви берете праску з відпарюванням, Вам більше не доведеться бризкати на білизну з розпилювача – досить повернути коліщатко чи натиснути кнопку. Парогенератор взагалі виробляє такий інтенсивний струмінь пари, що навіть пересушені простирадла не встоять. Та й дитячі пелюшки дезінфекціювати таким чином – одне задоволення. Адже відомо, що температура пари вище, ніж температура кипіння води. Проблема лише в тому, що праски з парогенератором досить дорогі. Прасок без відпарювання сьогодні майже не випускають – немає попиту.

Більшість наявних сьогодні на ринку України виробників пропонують саме праски з можливістю відпарювання. Не будемо давати жодних порад щодо вибору виробника – тут роль відіграють Ваші особисті уподобання та досвід. А от щодо основних речей, на які слід звертати увагу, тут ми поговоримо детальніше.

По-перше, візьміть праску, яку Ви уподобали, до рук. Чи влаштовує Вас її вага? Врахуйте, що наповнена водою вона важитиме грамів на 100 більше. Перевірте, чи легко натискаються усі кнопки, чи не хитається регулятор температури, чи легко він обертається, чи задовольняє Вас розмір підошви та зовнішній вигляд приладу.

По-друге, розпитайте продавців про підошву – один з найважливіших елементів, за яким розрізняється ціна та якість праски. Зверніть увагу на кількість отворів в підошві та їх форму. Від цього залежить і легкість ковзання, і якість відпарювання. Підошва має наступні характеристики: міцність і стійкість до подряпин, антипригарні властивості та легкість ковзання.

Підошви у прасок бувають:

1) склокерамічні та інші спеціальні покриття (по різному називаються в різних виробників) – на нашу думку це найкращий тип підошви

- досить легко розбивається при падінні чи ударі
- майже неможливо пошкрябати
- швидко нагрівається
- дуже легко ковзає
- майже не пригорає, а якщо пригорає, то легко чиститься
- не важка
- дорога

2) алюмінієві

- не досить міцна
- легко пошкрябати
- дуже швидко нагрівається
- легко ковзає
- важко чиститься
- праски легкі
- недорога

3) шліфована нержавіюча або хромована сталь

- міцна
- важко пошкрябати
- швидко нагрівається
- легко ковзає
- легко чиститься при пригоранні
- важкувата
- ціни середні

По-третє, зверніть увагу на потужність (від 1200Вт до 2200Вт). Чим потужніша праска, тим швидше вона нагрівається та тим точніше тримає задану температуру. Якщо Вам вранці завжди не вистачає часу, то потужна праска (2200Вт) саме для Вас.

Додаткові переваги, що бувають у прасок:

Деякі праски мають по контуру підошви невеликий виступ, що дозволяє лагідно відсовувати ґудзики, не дозволяючи їх розплавити.

Праска може мати попереду спеціальний розпилювач, що дозволяє збризкувати за допомогою спеціальної кнопки найбільш важкі для прасування місця.

Резервуар – чим він більший, тим рідше Вам доведеться його наповнювати.

Зверніть увагу, чи не вимагає виробник по інструкції заливати до праски дистильовану воду. Якщо це так, то подумайте, чи готові Ви постійно бігати до аптеки, бо при заливанні звичайної води такі праски виходять з ладу, а у гарантійному ремонті Вам відмовлять.

Протипожежний захист: праска певної моделі може автоматично повністю вимикатися, якщо Ви залишили її в лежачому стані, або не користуєтеся декілька хвилин. Дуже корисна функція для тих, що полюбляють повертатися з роботи, щоб перевірити, чи вимкнули праску.

Перевірте, чи шнур не надто жорсткий. Він повинен також бути достатньо довгим (біля 2 метрів) і не плавитися при доторкуванні до підошви. Є праски зовсім без шнура – з підставкою, наче у без провідного електрочайника. Користуватися дуже зручно, бо не заважає шнур, але доводиться постійно ставити на підставку, що б праска підігрілася.

Захист від накипу. Якщо в праску заливається звичайна вода, в ньому обов'язково утворюється накип. Це не лише заважає нормальному утворенню пари, але й може призвести до утворенню плям на одязі. Більшість виробників передбачає спеціальні засоби для очистки системи від накипу: це або спеціальний стержень, що очищає канал подачі води шляхом періодичного натискання на спеціальну кнопку, або самоочистка.

Є праски з можливістю подачі пари у вертикальному стані. За допомогою таких прасок можна прасувати штори, не знімаючи їх з карнизу, пальто на вішалці, тощо.

Температуру праски змінюють за допомогою регулятора, що, як правило, знаходиться під ручкою. На ньому обов'язково є позначки, у вигляді крапочок (одна, дві та три), а також написів (як правило, іноземною мовою). Одна крапка означає, що при цій температурі можна прасувати синтетику, шовк та легкі тканини. Дві крапки - вовняні та змішані тканини. Трьома крапками позначається найвищий температурний режим: можна прасувати льон, бавовну, інші товсті та нечутливі до температури тканини. Якщо Ви сумніваєтеся у виборі режиму, подивіться позначки на ярличку, що прикріплено до виробу, який Ви збираєтеся прасувати. Там має бути намальована праска з вказаною на ній кількістю точок. Якщо такого ярличка немає, спробуйте попрасувати тканину у непомітному місці.

Неменш корисну інформацію Ви можете отримати в розділі ціни на праски

Автор: Сергій Редчиць
Джерело: http://www.technohit.com.ua